6 Yaşındayız

Posted by

5 sene boyunca yedik içtik gezdik dolandık ama 2 kişiydik. Geçen sene aramıza katılan Ege ile birlikte teamüllerin aksine bu sene de hiç hız kesmedik. Eleman ayaklanana kadar zaten bir sorun yoktu ama yürümeye başladıktan sonra da yılmadık, küçük yaşta gezgin ruhunu ona da aşılamaya çalıştık. İnanın zor bir şey değil bu!

Bazıları iş seyahati olmakla birlikte 2013 yılında bir çok ülkeye gittik. Haftasonu paketlerinden Zürih ve Midilli bizim için basit, kısa ama kafayı dağıtmak için güzel kaçamaklardı. 

Yazın yaptığımız 10 günlük İspanya-Portekiz turunun ise tadı damağımızda kaldı. İlk defa adam akıllı küçük bir çocukla tatilin ne olduğunu işte o gezide hissettik. 

1 haftalık Çin seyahati ise iş sebebiyle piyangodan çıkmıştı. Turist gibi Pekin Şangay değil, belkide bir çoğunuzun bile hayatında hiç duymadığı Chongqing ve Wuhan gibi şehirlere gittim.

Finali ise tüm gezginlerin gönlünde yatan İsrail yaptık, ve hatta biraz adrenalin yüseltip Filistin tarafına geçip Batı Şeria’ya girdik. 

Elbette yurtiçi seyahatler de oldu. Onlarca kez Gaziantep, Adana ve Kahramanmaraş’a gittim, ucuz bilet satan uçak firmaları sayesinde Kuşadası, Bodrum, Antalya, Trabzon, Samsun, Ordu ve İzmir-Urla’yı ziyaret edip sizler için yöresel lezzetleri keşfettik. Sonbaharda yaptığımız Büyük Ege turu (İstanbu-Çanakkale-Foça-İzmir-Bodrum-Datça) ise tabiri caizse tam bir efsaneydi. 

E bu kadar gezip tozunca elbette görsel medyada da boy gösterdik. Bu sene ilk önce Kanal 24’te sonra da TRT Türk’te ekranlara konuk olduk. Hatta bir televizyon kanalı ile program yapma aşamasına bile geldik ama direkten döndü. 

İnsan gezmeli, keyfine bakmalı. Bir eve, bir şehre ve hatta bir ülkeye bağlanıp kalmamalı. Görecek o kadar çok yer, tadacak o kadar çok yerel lezzetler var ki hepsini elimizden geldiğince yaşayıp sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

Çok yiyen, çok gezen herkese selam olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir